Музей збудовано в 2000 році в м.Коломия. Центральна частина музею має форму писанки висотою 14 метрів. Це єдиний у світі музей писанкового розпису..
Архітектурна споруда у формі найбільшого у світі писанкового яйця стала візиткою Коломиї. Унікальний музей писанки приваблює відвідувачів з усіх країн. Урочисте відкриття музею "Писанка" відбулося 23 вересня 2000 року, під час Х Міжнародного гуцульського фестивалю. ... Читати далі »
Музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім.Кобринського (вул Театральна, 25, т. 8 (03433) 2-39-12). Ошатний будинок музею побудований 1902р. за проектом архітекторів Л Беккера та Н. Кричковського. Оригінально у формі писаного яйця виконаний Музей Писанки (2000, пр. Чорновола, 436, т. 8 (03433) 2-78-91). Зібрана тут колекція писанок і крашанок вражає уяву: понад 6000 екземплярів не тільки з України, але й Китаю, Франції, Індії, Єгипту, Румунії, Алжиру та інших країн. Музей історії Коломиї вул. Шухевича, 80, т. 8 (03433)
... Читати далі »
Походження назви. Виникнення міста та його історичної назви неодноразово порушувалося вітчизняними і зарубіжними дослідниками. Виділяють 3 умовні групи: 1) гіпотези, побудовані на матеріалі іноземного походження; 2) гіпотези, в основі яких використано штучно підібраний матеріал наукового характеру; 3) гіпотези, побудовані на основі усних народних переказів та легенд. 1) Від латинського слова "colonia"; від власної назви угорського королевича Коломана; від руменського слова "culmen?"; від половецького слова "каламиє"; 2) Існування статуї язичеського ідола Мия, яка, вирогідно, стояла в с.Лючі тепер Коломийського р-ну на місці злиття рр. Пруту і Пістиньки; Вважають, що місто було засноване антами у IV-V ст. н.е.; прив'язування назви міста до солі (згадка 1241 р., королівські прив
... Читати далі »